niedziela, 19 stycznia 2014

Jak zrobić pompon!

Witajcie!
Nie wiem jak u was, ale u mnie na Mazurach mamy prawdziwą zimę:


W związku z tym postanowiłam w końcu skończyć czapkę, którą dziergałam od jesieni. Przyznam się szczerze umiem, ale nie  starcza mi cierpliwości do dłuższego dłubania na drutach. Lubię gdy efekt mojej pracy widać niemalże natychmiast. Ale jako,że zima "zaskoczyła" mnie w tym roku:) przybrałam się w końcu i przerobiłam czapkę, którą wydziergałam w zeszłym roku (jak wyglądała wcześniej można zobaczyć TUTAJ). Przy okazji zrobiłam kursik jak wykonać pompon. Metodę tę pokazała mi kiedyś moja mama i stosuję ją do dzisiaj.

Do wykonania potrzebny jest kawałek kartonu, na którym odrysowujemy dwa kółka, a następnie wycinamy: Aby nie bawić się w przeplatanie pojedynczych nitek, przygotowałam jednorazowo 4 złożone razem:


 Teraz trzeba już tylko przepleść je przez złożone kółka:
 Nitkę przeplatamy aż do całkowitego wypełnienia wewnętrznej części:Rozcinamy pompon w taki sposób, że wkładamy pomiędzy złożone kółka nożyczki i nacinamy po kolei wszystkie nitki: Następnie wystarczy włożyć w środek kawałek nitki, mocno związać, rozciąć kartoniki i gotowe:
 Oczywiście należy jeszcze nadać pomponowi odpowiedni kształt kuli.

A tak wygląda mój pompon przyszyty do "nowej" czapki


Miłej niedzieli życzę i dziękuję za każdy ślad waszej obecności:)

2 komentarze:

  1. Fajna czapucha;))Ile ja się tych pomponów narobiłam będąc dzieckiem;)Uwielbiałam robić bałwanki na Boże Narodzenie;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dla nas takie rzeczy są oczywiste, ale zrobiłam ten kursik żeby pokazać młodym. Mam nadzieję, że kogoś zainspiruję. Pozdrawiam

      Usuń

Dziękuję za każdy ślad waszej obecności :)

Popularne posty