piątek, 13 lutego 2015

Międzyblogowy kącik czytelniczy


Witajcie !

Dzisiaj króciótko o akcji Międzyblogowy kącik czytelniczy zainicjowanej przez Zielenie.

W skrócie: w ciągu roku można przeczytać 10 książek, zamieścić na swoim blogu link o przystąpieniu do Międzyblogowego kącika czytelniczego i po przeczytaniu książki podzielić się swoją opinią na jej temat. Może ktoś również zechce ją przeczytać :) Celowo wytłuściłam słowo można. Kącik ma na celu propagowanie czytania i nieważne czy komuś uda się przeczytać wyznaczone 10 książek czy też będzie ich znacznie wiecej lub mniej. Najważniejsze, aby podzielić się swoimi wrażeniami z czytania :)
Szczegółowe zasady uczestnictwa możecie poznać na stronie:

http://zielenie.blogspot.com/2015/02/miedzyblogowy-kacik-czytelniczy.html

Ja mogę wam już tylko zarekomendować książkę, którą ostatnio przeczytałam:Jeśli lubicie kryminały to książka dla was.
Jak opisują książkę w recenzjach: „"Pochłaniacz" jest pierwszą częścią cyklu Cztery żywioły Saszy Załuskiej składającego się z czterech tomów. Każdemu patronuje inny żywioł: POWIETRZE, ZIEMIA, OGIEŃ i WODA. W każdym bohaterka rozwiązuje inną zagadkę kryminalną, korzystając z innej metody kryminalistyki. Tom pierwszy cyklu, któremu patronuje żywioł powietrza – wprowadza czytelnika w tajemnice osmologii – nauki o zapachach.”
Książkę czyta się jednym tchem. Akcja rozgrywa się nad naszym polskim morzem w Gdańsku, co sprawia (jeśli ktoś tam bywał lub mieszka) jakbyśmy sami uczestniczyli w śledztwie, bo miejsca są nam znane:)(przynajmniej ja odniosłam takie wrażenie).
Z niecierpliwością czekam na dalsze tomy, a na chwilę obecną przymierzam się do wcześnniejszej książki autorstwa Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha (pierwszego polskiego profilera). Jest to pozycja nienaukowa, ale oparta na prawdziwych sprawach :)

Jeśli moją opinią zachęcę chociaż jedną osobę do lektury cel tego postu będzie osiągnięty.
A może podsuniecie mi jakąś ciekawą lekturę?

3 komentarze:

 1. Strasznie mi miło kobieto kochana!!:) Dziękuję za uczestnictwo i propagowanie. Trzymam kciuki za twoją partię książek. Najserdeczniejsze pozdrowienia i jeszcze raz dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co. Cel szczytny, a ja z racji wykonywanego zawodu (bibliotekarz), czuję podwójnie zobligowana do uczestnictwa :)

   Usuń
 2. Cieszę się,że jest nas więcej!!!Pozdrawiam serdecznie!!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy ślad waszej obecności :)

Popularne posty