wtorek, 28 kwietnia 2015

Międzyblogowy kącik czytelniczy

Witajcie !
W nawiązaniu do Akcji Zielenie, 10 książek rocznie do przeczytania, chciałam wam dzisiaj zarekomendować książkę Ayn Rand "Źródło"

, która na mnie osobiście zrobiła ogromne wrażenie.  Jest to pozycja wydana po raz pierwszy w  1943 roku, czyli wydawałoby się, iż trąci nieco myszką, ale nic podobnego. 
Treść pomimo akcji osadzonej na przełomie lat 20 i 30-tych XX wieku nie traci nic na swojej wartości. A to dzięki autorce Ayn Rand : pisarce i filozofce. W sposób znakomity wpłotła w fabułę przemyślenia i analizę ludzkiej moralności, co nie pozwala na bycie obojętnym.
"Naczelnym motywem powieści jest ukazanie jednostki wybitnej, doskonałej, która urzeczywistnia swoim postępowaniem prezentowaną przez autorkę filozofię obiektywistyczną, gloryfikującą siłę ducha i moc twórczą człowieka. A także kontekstu społecznego codziennych zmagań owej jednostki z najrozmaitszymi przeciwnościami losu."(z:  http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=619210 )
Wszystkie wątki poruszone w książce zmuszają do przemyśleń, a pomimo pozornie wolno toczącej się akcji i trudnych i zawiłych treści, co chwila zastanawiałam się nie nad postępowaniem bohaterów, ale nad tym jak ja bym w danej sytuacji postąpiła.

Poniżej zamieszczam krótki fragment dla zainteresowanych
http://wyborcza.pl/magazyn/1,143550,17368764,Podczytane.html

I szczerze polecam, bo książka powinna znaleźć się wśród 100 obowiązkowych pozycji do przeczytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy ślad waszej obecności :)

Popularne posty