piątek, 14 czerwca 2013

Recykling na całego...

Witajcie!
Ogrom zajęć zawodowych spowodował mały zastój w blogowaniu, ale nie ma tego złego... Przy okazji prac "społecznych" dla biblioteki przygotowałam kurs obszywania pufy stworzonej ze szpuli do kabli


Aby uszyć pufkę obmierzyłam jej wysokość i obwód na górze oraz odrysowałam koło na siedzisko (oczywiście wszystko z zapasem na szwy i podłożenie na dole). 

 

 

 

 


Wszystko skrupulatnie skroiłam i przystąpiłam do szycia. Na zdjęciu poniżej widać jak doszyłam koło do boku. Szyjąc lekko wdawałam materiałNależy naciąć okrąg dookoła, aby po wywróceniu na prawą stronę nic nie ciągnęłoNastępnie zszyłam bok pufy a nadmiar materiału odcięłam.

Pufa po wywróceniu na prawą stronę. Później wykonałam jeszcze stębnówkę dookoła, żeby wszystko ładnie wyglądało ( niestety nie mam zdjęcia, ale stębnówka będzie widoczna na końcowym zdjęciu)Oczywiście trzeba mieć wycięte siedzisko z gąbki. Pierwsza wersja pufy miała mieć tylko górę, ale postanowiliśmy wypełnić resztą gąbki boki

Zostało tylko naciągnąć materiał , przymocować go zszywaczem tapicerskim i przymocować nóżki


A tak prezentuje się pufa i stolik z recyklingu:5 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł i bardzo satysfakcjonujące mebelki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polowałam na taką szpulę juz od dawna;)Jak tylko mi się ją uda zdobyć,od razu wpadam do Ciebie po dokładne instrukcje;)Dzięki;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję kreatywnego zakęcenia, bardzo pomysłowe DIY:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe pomysły, proste i takie piekne. Zapraszam do siebie na blooga: mojeklimatylonia.bloog.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy ślad waszej obecności :)

Popularne posty